Szanowni Państwo

Wyrokiem z dnia 16 sierpnia 2023 r. , Sąd Okręgowy w Warszawie,
XXVIII Wydział Cywilny pod sygn. akt: XXVIII C 10269/21 (w składzie SSO Michał Maj), po rozpoznaniu sprawy z powództwa naszego klienta:

  • Ustalił, że umowa kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego jest nieważna,
  • Zasądził, 343.606,72  zł oraz kwotę 42.848,17 CHF wraz z odsetkami za opóźnienie, z tym, że spełnienie obu świadczeń powinno nastąpić za jednoczesnym zaofiarowaniem przez powoda pozwanemu kwoty kapitału w wysokości 499.388,25 zł.
  • Zasądził koszty procesu

XXVIII C 10269/21 | Sędzia Michał Maj |
XXVIII Wydział Cywilny

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeczytaj podobne wpisy

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.