Szanowni Państwo,

Wyrokiem z dnia 22 września 2023  r. , Sąd Okręgowy  dla Warszawy Pragi w Warszawie, I Wydział Cywilny pod sygn. akt: I C 432/18 (w składzie SSO Kinga Kubuj), z powództwa wzajemnego naszych klientów przeciwko Deutsche Bank:

  1. Oddalił powództwo główne Deutsche Bank (powództwo pierwotne),
  2. Ustalił, że umowa kredytu jest w całości nieważna,
  3. Zasądził od Deutsche Bank na rzecz naszych klientów kwoty 364.821,39 PLN oraz 203.038,63 CHF
  4. Zasądził koszty zastępstwa procesowego z powództwa głównego i powództwa wzajemnego (bank przegrał podwójnie więc koszty zapłaci podwójnie)

I C 432/18 | Sędzia Kinga Kubuj | I Wydział Sądu Okręgowego w Warszawie – Warszawa Praga

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeczytaj podobne wpisy

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.