#OtwieramyZamkniete

Zwalczanie nieuczciwych postanowień w umowach kredytów walutowych CHF

Kredyt we Frankach Szwajcarskich nie sprawia już tak ogromnych problemów, jak to było w przeszłości, kancelarie adwokackie pomagają swym klientom wyjść na prostą, adwokat czy też radca prawny, mają coraz większe doświadczenie i kompetencje dotyczące spraw frankowych.

Początkiem XXI w. bardzo spopularyzowane stało się branie kredytu w walucie obcej. Miało mieć znacznie niższe oprocentowanie, a do tego przy tej samej zdolności kredytowej, była możliwość pożyczenia większej ilości pieniędzy, co sprawiało, że kredyty walutowe stały się znacznie atrakcyjniejsze w oczach ludzi, niżeli kredyty złotowe. Najgorzej wyszli na tym kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na kredyt frankowy. W 2015 roku kurs zmienił się z około 2 zł na 5, co doprowadziło ich do ogromnych strat. W przypadku kredytów frankowych, wprowadzony jest podział na kredyt indeksowany i kredyt denominowany, przy czym frankowicze znacznie częściej korzystali z tego drugiego. Na umowie kredytowej kredytu denominowanego, saldo kredytu podane było we frankach szwajcarskich, natomiast kredyty frankowe trzeba było spłacać w polskiej walucie. Zawartość umowy kredytu indeksowanego, wskazywała kwotę do spłaty w polskiej walucie, w niej też kredyt otrzymywali, a następnie musieli spłacać.

Po tylu latach mierzenia się z problemem, wiemy, że unieważnienie umowy kredytu jest możliwe, a zespół kancelarii Dowlegal z dużymi sukcesami chronią interesy kredytobiorców, tzw. „frankowiczów”, którym banki udzielały kredyty walutowe, wpisując do umów klauzule niedozwolone.

Adwokaci i Radcowie prawni Kancelarii Dowlegal mają za sobą analizę wielu tysięcy umów kredytów walutowych w CHF i Euro oraz setki prowadzonych aktualnie spraw przeciwko bankom. Unieważnienie kredytu, bądź udowodnienie, że bank dokonał się nieuczciwych praktyk rynkowych, nie jest nam obce, gdyż od lat zajmujemy się sprawami frankowiczów w całej Polsce, co daje nam doświadczenie i kompetencje w przypadku prowadzeniu spraw frankowych.

Aktualnie nasza kancelaria adwokacka prowadzi sprawy przeciwko takim bankom jak:

– Santander Consumer Bank,
– Mbank,
– Raiffeisen (stary porfel kredytów hipotecznych Polbank).
– PKO BP,
– BPH (portfel kredytów denominowanych),
– Getin Bank, Deutsche Bank,
– Millennium,
– GE Money Bank (aktualnie BPH – kredyty indeksowane),

KREDYT WE FRANKACH CIĄŻY CI W ŻYCIU?
Szukasz pomocy doświadczonej kancelarii prawniczej?

Kredyt we Frankach Szwajcarskich zamienimy na spokojną przyszłość!

Jeżeli posiadasz kredyt we Frankach Szwajcarskich musisz wiedzieć, że zawsze masz prawo wnieść o unieważnienie umowy kredytu lub przemianowanie kredytu z Franka na złotówki, czyli tzw. „odfrankowienie kredytu”. Jeśli chcesz zmierzyć się ze złożeniem pozwu do sądu, powinieneś wiedzieć, że niemal każda umowa kredytowa, która została zawarta we Frankach między 2004, a 2010 roku, zawiera postanowienia umowne, które są niedozwolone, ponieważ kształtują Twoje prace i obowiązki, w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i wyraźnie naruszają interesy kredytobiorcy, co daje znaczną przewagę, nawet podczas trwania spraw sądowych.

W takim wypadku masz możliwość wnieść sprawę do sądu o unieważnienie swojej umowy lub odfrankowienia. Skąd takie prawo? Ponieważ umowy kredytowe we Frankach często posiadają klauzule indeksacyjne, denominacyjne i waloryzacyjne, które pozwalały bankom, w trakcie trwania umowy, na przeliczanie złotówki na franka i odwrotnie. Postanowienia te pozwalały bankom na kształtowanie Państwa zobowiązań nawet dwukrotnie, a więc umożliwiały bankom zarabianie na Twoim kredycie i maksymalizację zysków.

Jeśli poszukujesz dobrej kancelarii frankowej, to zapraszamy, wyślij nam swoją umowę kredytową, a ktoś spośród naszych doświadczonych w prowadzeniu spraw frankowych, i nie tylko, adwokatów i radców prawnych bardzo szybko odpowie czy masz szansę uwolnić się od franka szwajcarskiego (CHF).

Więcej o tematyce kredytów walutowych, sposobach zwalczania umów znajdziesz na zaprzyjaźnionym serwisie walkaofranka.pl