Przekształcenie spółki w jednoosobową działalność

Dlaczego warto przekształcić spółkę w jdg?

 

Spółka jest formą prowadzenia firmy, która najczęściej wymaga posiadanie wspólników, którzy razem zarządzają przedsiębiorstwem. Zdarza się, że każdy ze wspólników ma własny pomysł na biznes i zapragnie doprowadzić do przekształcenia spółki w jednoosobową działalność gospodarczą. Dochodzi wtedy do rozwiązania spółki, a Ci przedsiębiorcy, którzy pragną dalej prowadzić działalność gospodarczą, może przy minimum formalności, rozpocząć nową, jednoosobową działalność gospodarczą przy minimum formalności.

Przekształcenie spółki polega na złożeniu zawiadomienia w CEIGD o zaprzestaniu prowadzenia spółki, a przedsiębiorca – wspólnik, który zdecyduje się kontynuować działalność spółki, składa zgłoszenie dotyczące zmian danych spółki, w tym głównie nazwy, która nie może już wskazywać na nazwę spółki, ale działalności jednoosobowej. Jeżeli te procedury są dla Ciebie niezrozumiałe lub nie masz czasu się nimi zajmować, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę lub wizytę. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i załatwimy za Ciebie wszystkie formalności związane z przekształceniem Twojej spółki w jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Zależy Ci na skutecznym rozwiązaniu Twojego problemu?

Przekształcenie spółki cywilnej w jednoosobową działalność

Przekształcenia spółek w jdg, staje się coraz częściej stosowaną formą przekształceń wśród przedsiębiorców

Jeżeli pragniesz poznać proces przekształcenia spółki z o.o. w jednoosobową działalność gospodarczą, będziesz potrzebować kancelarii prawnej, która pomoże Ci rozwiązać spółkę i przeprowadzić jej likwidację. Następnie pomagamy zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą na Twoje nazwisko lub jednego ze wspólników, który zdecydował się na kontynuowanie prowadzenia firmy w formie jdg.

Likwidację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczynamy od podjęcia przez wszystkich wspólników spółki uchwały, że spółka zostaje rozwiązana, a następnie wykonujemy aktualizację zgłoszenia rozwiązania spółki na formularzu NIP-2. Likwidacja spółki z o.o., to również konieczność wyrejestrowania jej w ZUS jako płatnika składek.

Najczęstszym powodem wyboru tej formy przekształcenia spółki z o.o. w jdg, jest możliwość wykorzystania ulgi podatkowej na start dla nowej działalności gospodarczej, dzięki której są zwolnione młode firmy. Dzięki temu, świeże jdg są zwolnione z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w ZUS. Przedsiębiorca, który pragnie prowadzić jednoosobową działalność podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu i może korzystać z opieki w ramach NFZ, dzięki możliwości obligatoryjnego uiszczania składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Przekształcenie spółki w jdg – dlaczego warto?

Niższe podatki, możliwość prowadzenia działalności z ulgą dla młodych firm jdg i niższe składki ZUS, to tylko część z udogodnień dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na przekształcenie swojej spółki z o.o. w jednoosobową działalność gospodarczą

Otwierając swoją firmę, przedsiębiorca wybiera, optymalną w danym czasie, formę prawną i według jej zasad prowadzi działalność. Nie ma jednak obowiązku, aby zachować jej formę przez cały okres prowadzenia firmy. Może w każdej chwili przekształcić swoją działalność i zmienić jej formę prawną na bardziej przystępną dla aktualnej sytuacji finansowej, podatkowej czy innej, aby móc nadal optymalnie prowadzić swoją działalność.

Często przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, ponieważ z jej prowadzeniem wiążą się pewne ulgi i udogodnienia, aby młody przedsiębiorca mógł zaistnieć na rynku i poprowadzić swoją jdg w dobrym kierunku. Częstym sposobem na optymalizację prowadzenia firmy, stało się przekształcenie spółki w jednoosobową działalność gospodarczą.

Do plusów prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej należą m.in.:
– brak konieczności posiadania dużego wkładu własnego – w jednoosobowej działalności gospodarczej nie trzeba wnosić kapitału;
– prostota prowadzenia firmy oraz ograniczona liczba formalności i wymogów koniecznych do spełnienia w porównaniu do różnego rodzaju spółek;
– duża swoboda – osoby prowadzące jednoosobowe działalności mogą samodzielnie decydować o kierunku rozwoju swojej firmy, zatrudnianiu pracowników, formie opodatkowania, ewentualnej rejestracji do VAT i wielu innych aspektach działalności.

Dzięki przekształceniu spółki z o.o lub innej w jednoosobową działalność gospodarczą, przedsiębiorca może ponownie skorzystać z ulgi dla młodych firm i zacząco uprościć procedury prowadzenia firmy. 

JEŻELI INTERESUJE CIĘ MOŻLIWOŚĆ PRZEKSZTAŁCENIA SPÓŁKI W JEDNOOSOBOWĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NAPISZ DO NAS!