Z przyjemnością informujemy, że wygraliśmy KOLEJNĄ sprawę przeciwko Millennium!

Szanowni Państwo,

W dniu 26 kwietnia 2022 r. zapadł kolejny korzystny wyrok dla naszych klientów w sprawie kredytu indeksowanego do waluty CHF.

Naszym przeciwnikiem w tym wypadku był Bank Millennium S.A. Sąd w wyroku uwzględnił niemal w całości nasze roszczenie (oddalenie dotyczyło jedynie żądania odsetkowego w niewielkim wymiarze) ustalając, że umowa kredytu jest nieważna oraz zasądzając na rzecz naszych klientów wszystkie dotychczas dokonane wpłaty (teoria dwóch kondykcji). Sąd w całości obciążył pozwanego kosztami wyroku.

Wyrok uzyskaliśmy niemal po roku od złożenia pozwu. W trakcie postępowania sąd pominął w większości wnioski dowodowe banku, w tym wniosek o przeprowadzenie dowodu z zeznań świadków i dowód z opinii biegłego.

Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Warszawie w składzie SSO Ewa Wiśniewska – Wiecha. Sprawa prowadzona była pod sygn. akt: XXVIII C 2408/21.

 

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeczytaj podobne wpisy

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.