Z przyjemnością informujemy, że wygraliśmy KOLEJNĄ sprawę przeciwko Mbank!

Szanowni Państwo,

W dniu 15 kwietnia 2022 r. zapadł kolejny korzystny wyrok dla naszych klientów w sprawie kredytu indeksowanego do waluty CHF. Tym razem naszym przeciwnikiem procesowym był mBank S.A. Sąd w wyroku uwzględnił niemal w całości nasze roszczenie (oddalenie dotyczyło jedynie żądania odsetkowego w niewielkim wymiarze) ustalając, że umowa kredytu jest nieważna oraz zasądzając na rzecz naszych klientów wszystkie dotychczas dokonane wpłaty (teoria dwóch kondykcji).

Wygrana szczególnie nas cieszy, ponieważ pozew został złożony jeszcze w 2017 r. Na skutek splotu różnych niekorzystnych okoliczności sprawa trwała niemal 5 lat, ale warto było czekać. W sprawie była wydana opinia biegłego i dwie opinie uzupełniające. Z perspektywy czasu – mając na względzie zmieniające się orzecznictwo na przestrzeni ostatnich kilku lat – okazało się, że opinie nie były decydujące dla rozstrzygnięcia. Długi czas oczekiwania na wyrok rekompensują naszym klientom zasądzone odsetki, które na dzień wyroku już oscylują w granicach 80 tys zł. Nasi klienci nadpłacili bankowi ponad kwotę kapitału ponad 80 tys zł. Doliczając do tego odsetki, bank winien zwrócić naszym klientom ok. 160 tys zł.

Wyrok wydał Sąd Okręgowy w składzie SSO Ewa Wiśniewska – Wiecha. Sprawa prowadzona była pod sygn. akt: XXVIII C 2437/21.

 

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeczytaj podobne wpisy

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.